Amacımız

Dil

konuşma ve ses bozukluğu bulunan çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik kişiye özel hazırlanmış terapi programı ile var olan konuşma bozukluğunun tedavi edilmesi temel amacımızdır. Konuşma bozukluğuna bağlı olarak günlük yaşamda karşılaşılan iletişim problemlerinin tamamen yok olması veya en aza indirgenerek kişilerin yaşam kalitelerinin yükselmesi terapinin beklenen sonuçlarıdır.

Dil ve Konuşma Bozukluklarına Yönelik Terapi

Dil ve konuşma bozukluklarının değerlendirilmesi, tanılanması, terapisi ve risk faktörlerinin belirlenerek önlenmesi amacıyla ;aileden alınan aile-çocuk öyküsü, hekim ve hastanelerden alınan odyolojik, nörolojik ve fiziksel değerlendirme raporları temel alınarak, çocuğun genel gelişimin değerlendirilmesi , dil ve konuşma gelişiminin ayrıntılı değerlendirilmesi terapi ve danışmanlık hizmetlerimizin içinde yer almaktadır.

Çocuk Gelişim Değerlendirme Testleri

Çocuklarda tüm gelişim alanlarını değerlendirmeye yönelik tüm gelişim alanlarını değerlendirme, dil ve konuşma gelişimine özel değerlendirme, görsel algı, okula hazır bulunuşluk  ve zeka testleri olmak üzere sık kullanılan testleri içerir.

Velilerimiz Neler Söyledi?

  • Sermin Hanım ile geçen sene anaokulumuzun yönlendirmesi ile tanıştık. Oğlumda 1 yıldır devam eden kekemelik problemi vardı.  Daha önceden görüştüğümüz pedagog ve konuşma terapistlerinden olumlu sonuç alamamıştık. Sermin Hanım terapiye önce bize ev ödevleri vererek başladı.  Ailemizle ilgili dinamiklerimizi hallettikten sonra Kemal’in kekemeliği azalmaya başladı. Sermin Hanım 2 haftada 1 seanslık görüşmelerle oğluma oyun içinde terapi vermeye devam etti. 6 ay sonunda terapi derslerimiz ayda 1 kez kontrol şekline dönüştü. Umutsuzluğa kapılmaya başladığımız bir dönemde bize umut olan Sermin Hanım’a en çok Kemal sonra da bizler anne ve babası teşekkür ediyoruz.  Oğlumun seviyesine inerek onunla bir arkadaş gibi oynayabilmesi sayesinde Kemal onunla vakit geçirmekten biz de deneyimlerinden faydalanmaktan dolayı çok mutluyuz.
    Selin Koşucu , 5 yaş-Kemal
  • Oğlumun konuşma bozukluğu için destek aldığımız 2.terapistimiz Sermin Hanım, ilk tecrübelerimizin askine oğlumuzun gelişimine büyük faydalar sağlamıştır. Sermin Hocamız uzmanlaştığı alanında hem çocuğumuza faydalı hem de ailemizin bir bireyi olmuştur. Verdiği eğitimdeki başarısının en büyük etkeni hem oğlumuzla hem de bizimle kurduğu başarılı iletişimdir.  Yıllar geçmesine rağmen hala ailemizden biridir.
    Nesrin Eyüpoğlu , 14 yaş-Alp